منوهای نصب در پنل مدیریت

چگونه استخدام شویم ؟

برای استخدام شدن تلاش زیادی لازم است. فرآیند استخدام شدن خیلی پیچیده نیست اما کارجویان زیادی هستند که ممکن است از استخدام شدن نا امید شوند و علی رغم تلاش زیاد برای پیگیری آگهی های استخدامی و فرستادن رزومه و مصاحبه های متعدد باز هم آنچه را که میخواهند پیدا نکنند. به گزارش گروه خبری بانکی دات آی آر اول از همه برای پیدا کردن کار باید خودتان را بشناسید. ظرفیت ها و توانایی های شما چقدر است؟ مسئولیت پذیری جوهره لازم برای کار جویان است. اهداف شما چیست؟ باید از کار کردن هدفی داشته باشید.

 

برای استخدام شدن و کار پیدا کردن در محیط های اداری مختلف قوانین یکی است اما شرایط همیشه یکی نیست و در اغلب اوقات این شرایط است که با روحیات یا خلقیات یا تجربیات شما سازگاری ندارد. چیزی که هر کارجو به آن نیاز دارد تحصیلات، مهارت، دانش و توانایی است. در طول زمان ممکن است طرز فکر شما از کار تغییر کند و خود را سازگارتر کنید چون کار جدی است و معمولا باید با یک یا دو آیتم از شرایط های کاری کنار بیایید مثل سختی کار یا ساعات کاری.

 

آنچه که مدیران در درجه ی اول برای استخدام کردن نیرو در نظر میگیرند مسائل اخلاقی است روحیه کاری بالا شرط مهمی است به طبع افراد با خلق و خوی متفاوت میتوانند در یک گروه با هم همکاری کنند به شرط داشتن روحیه کاری بالا. ویژگی های اخلاقی در افراد متفاوت است و گاهی این خصوصیات اخلاقی مانع استخدام شدن برخی افراد میشود البته شناخت از کارفرما و کارمند در مدت زمان کوتاه کامل نمیشود اما در همان وهله ی اول باید جنس و نوع کار را بسنجید تا بعدا دچار مشکل نشوید.

 

انگیزه ی بالای یک کارجو به او کمک میکند تا سریعتر از دیگران کار پیدا کند. هدف شما از کار درآمدزایی، سرگرمی، کسب تجربه یا مهارت هرچه که میخواهد باشد باید خود را در محیط جدید وفق بدهید همیشه همه چیز نباید باب میل ما باشد سخت گیری های زیاد از حد شما را از فرصت های کاری خوب دور نگه میدارد.

 

تصمیم عجولانه ی افراد از پاسخ مثبت یا منفی به کار بدون توجه به شرایط بعدا برای آنها مشکل ساز خواهد شد گاهی پس از رد کردن یک فرصت کاری تازه خوبی ها و مزیت های آن را کشف میکنید یا پس از پاسخ مثبت به کار تازه چالش ها و سختی های آن را درک میکنید.

 

مدیران اغلب با یک صحبت کوتاه میتوانند بخشی از خلق و خوی شما را درک کنند بنابراین آنها بهتر میتوانند ارزیابی کنند که شما مناسب چه کاری هستید یا چه پستی و وظیفه ای را بهتر میتوانید انجام دهید. گاهی پیش می آید که کار با تحصیلات و تجربیات شما سازگاری ندارد و شما باید از ابتدا شروع به یادگیری کنید در این جا علاقه شرط مهمی است که اگر وجود داشته باشد کار آغاز میشود. به همین دلیل است که اغلب در مصاحبه ها خیلی از افراد رد میشوند چون ارتباط کلامی و نوع کار در مصاحبه شفاف سازی میشود. آنچه که مهم است این است که شما نباید نا امید باشید چون نا امیدی همین انگیزه ی جست و جوی کار را از شما میگیرد و کمتر میل به کار پیدا میکنید.

 

ایده آل های افراد با یکدیگر متفاوت است و این ایده آل ها در زندگی حتما به کار هم مربوط میشود اما ایده آل در کار اندکی متفاوت است زیرا ما همیشه آنچه که کاملا مطلوب و مورد نظرمان باشد را بدست نمی آوریم بلکه با توجه به مهارت ها و توانایی هایمان کار پیدا میکنیم و پس از کسب تجربه کافی میتوانیم به ایده آلی که میخواستیم برسیم
ارزیابی از رفتار افراد در کار میتواند میزان پیشرفت آنها را تعیین کند هر چقدر که با حوصله تر و با انگیزه تر باشیم موفق تریم.

نگاه اغلب افراد به کار تکراری شدن ساعات کاری یا بیکاری در ساعات اداری و در نتیجه بی حوصلگی است. در نهایت اینکه همیشه خصوصیات اخلاقی مان را در نظر بگیریم اما شرایط کاری را نباید نادیده گرفت گاهی ممکن است برخی از شرایط با خلق و خو یا نوع و شیوه زندگی افراد متفاوت باشد اما نباید صرفا روی مسائل شخصی تمرکز کنیم چه بسا افرادی که در یک گروه کاری با یکدیگر همکاری دارند و از خصوصیات اخلاقی متفاوتی هم برخوردارند بنابراین سعی کنید آنچه را که میخواهید به دست آورید را با تلاش و انگیزه ی قوی پیگیری کنید تا به آن دست یابید.

درباره

مرکز آموزش خانه صنعت و معدن ایرانیان با مجوز وزارت صنایع به شماره 105483 تاریخ 82/9/4 و شماره 60/61853 تاریخ 85/4/3 طی دو نوبت و در دو زمان وزیر دستورالعمل اجازه برگزاری آموزش در سطح کشور جهت اجرا اخذ نموده است.این مرکز آموزش در حال حاضر در سطح کشور دارای 18 نمایندگی فعال می باشد که در راستای اهداف والای آموزش و تربیت مهندسی حرفه ای با استفاده از تمامی پتانسیلها اعم از کلیه امکانات آموزشی،تفاهمنامه هایی آموزشی با مراکز مهم از جمله دانشگاه صنایع و معادن کشور،دانشگاه اصفهان،فنی و حرفه ای کل کشور،جهاد دانشگاهی کل کشور به مرحله اجرا در آورده است که در همین خصوص با عنایت به منویات گوهر بار رهبر فرزانه و معظم انقلاب اسلامی مبنی بر پیوند هرچه بیشتر صنعت و دانشگاه تمامی سعی و تلاش خود را در این راه سازنده و ارزشمند معطوف نموده است.

همکاران ما


خبر نامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید.
تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ می باشد.
X