منوهای نصب در پنل مدیریت

شرکت فنی مهندسی فولاد مبارکه

معرفی شرکت

شرکت مهندسی فولاد مبارکه

در گذشته ای نه چندان دور قدرت و مزیت رقابتی یک سازمان یا یک جامعه انسانی بیشتر دسترسی به منابع مادی محسوب میشد و سازمان پیشتاز سازمانی بود که به مواد خام و ذخایر زیرزمینی، مواد اولیه، نیروی انسانی ارزان، زمین و نظایر اینها بعنوان عوامل تولید در اقتصاد کلاسیک دسترسی بیشتر داشت.

در عرصه رقابت کنونی اصلی ترین مزیت رقابتی برای سازمانها توان آنها در مدیریت دانش محسوب میشود. عمده ترین سرمایه سازمانهای عصر حاضر دانشی است که به آن دسترسی دارند. سازمانهای پیشتاز و پیشرو که رهبری بازارهای جهانی را در دست دارند آنهایی هستند که قادرند بیشترین، معتبرترین و بروزترین دانش بشری را در حوزه کسب و کارشان در اختیار گیرند و از آن استفاده بهینه نمایند.

از سوی دیگر بسیاری از سازمانها خصوصاً سازمانهای نوپا برای سرعت بخشیدن به روند پیشرفت خود نیازمند دریافت دانش و تجربیات سازمانهای پیشتاز می‌باشند. در این فضا سازمانهای با قدمت بیشتر می‌توانند تجربیات و دانش فنی خود را در قالب قرارداد کمکهای فنی به سازمانهای دیگر انتقال دهند.

شرکت فولاد مبارکه با توجه به ماموریتهای تعریف شده برای آن و پتانسیل بالای دانشی به صورت فنی و تجربی و در شرایطی است که می‌تواند از درگاه شرکت مهندسی فولاد مبارکه اقدام به تجمیع دانش موجود نموده و به شرکتهای فولادی مختلف در داخل کشور که اغلب نیاز به ارتقاء بهره‌وری و استفاده حداکثر از ظرفیتهای نصب شده را دارند با روشهای گوناگون جهت انتقال تجربیات فنی و مدیریتی، خدمات لازم را ارایه نماید.

به همین منظور شرکت فولاد مبارکه با جمع بندی کلی از اهداف و نیازهای ملی و الگو برداری از شرکتهای مشابه و مطرح در عرصه ملی و بین المللی در تاریخ ۱۳۸۸/۰۶/۰۸ اقدام به تاسیس، راهبری و حمایت از شرکت مهندسی فولاد مبارکه با بنیانی مهندسی و دانش محور و با ماموریت بومی سازی، پشتیبانی و توسعه فناوری صنعت فولاد کشور با تمرکز بر فولاد مبارکه نمود که تمامی مالکیت و سهام این شرکت نیز متعلق به شرکت فولاد مبارکه می باشد.

این شرکت با اتکا بر دانش خبرگان، توانایی نخبگان و دانش تجمیعی در بزرگترین مجموعه فولادی کشور پیشتازی در بومی سازی، توسعه و تجاری سازی فناوری صنعت فولاد کشور را چشم انداز خود قرارداده و به ارزشهای سازمانی خود پایبند است.

تاسیس شرکت مهندسی فولاد مبارکه در تاریخ ۱۳۸۸/۰۶/۰۸ بوده و از همان تاریخ فعالیت خود را آغاز نموده است.

سهام این شرکت عمدتاً متعلق و مرتبط با شرکت فولاد مبارکه می باشد.

·         ماموریت و چشم اندازها

 1. پیشتاز در صنعت فولاد کشور با حفظ حداقل ۴۵ درصد از سهم تولید داخل به عنوان سازمانی سرآمد در تولید کیفی و اقتصادی، فناوری و بومی‌سازی، و حضور مداوم در بازار جهانی
 2. ایفای نقش محوری در توسعه صنعتی، اقتصادی و ارتقای سطح فناوری صنعت فولاد، به عنوان سازمانی جهان‌تراز

ارزشهای سازمانی

 1. مسئولیت شناسی اجتماعی
 2. رابطه برد برد با شرکای تجاری
 3. رضایت و وفاداری مشتری
 4. خلاقیت و نوآوری

حوزه های فعالیت شرکت مهندسی فولاد مبارکه

 • طراحی و مهندسی کلیه فرایندهای عملیاتی، تجهیزات و قطعات در طول زنجیره ارزش صنعت فولاد (از فراوری سنگ آهن تا پوشش دهی محصولات سرد)
 • مدیریت پروژه های مهندسی و طرحهای توسعه (Managing contractor)
 • ارائه خدمات و مشاوره های فنی(Consulting & Technical Assistance) و نیز خدمات مشاوره و آموزشی در زمینه طراحی و استقرار نظامهای نوین مدیریت
 • ارائه خدمات آزمایشگاهی،کالیبراسیون وکارگاهی (با استفاده از امکانات شرکت فولاد مبارکه)
 • توسعه شراکتها و سرمایه گذاری با محوریت بومی سازی و توسعه فناوری صنعت فولاد
 • انجام تحقیقات کاربردی در زمینه فناوری صنعت فولاد با استفاده از منابع صاحب تکنولوژی داخلی و خارجی

 

 

درباره

مرکز آموزش خانه صنعت و معدن ایرانیان با مجوز وزارت صنایع به شماره 105483 تاریخ 82/9/4 و شماره 60/61853 تاریخ 85/4/3 طی دو نوبت و در دو زمان وزیر دستورالعمل اجازه برگزاری آموزش در سطح کشور جهت اجرا اخذ نموده است.این مرکز آموزش در حال حاضر در سطح کشور دارای 18 نمایندگی فعال می باشد که در راستای اهداف والای آموزش و تربیت مهندسی حرفه ای با استفاده از تمامی پتانسیلها اعم از کلیه امکانات آموزشی،تفاهمنامه هایی آموزشی با مراکز مهم از جمله دانشگاه صنایع و معادن کشور،دانشگاه اصفهان،فنی و حرفه ای کل کشور،جهاد دانشگاهی کل کشور به مرحله اجرا در آورده است که در همین خصوص با عنایت به منویات گوهر بار رهبر فرزانه و معظم انقلاب اسلامی مبنی بر پیوند هرچه بیشتر صنعت و دانشگاه تمامی سعی و تلاش خود را در این راه سازنده و ارزشمند معطوف نموده است.

همکاران ما


خبر نامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید.
تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ می باشد.
X