منوهای نصب در پنل مدیریت

شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد

تاریخچه و موضوع فعالیت توکا فولاد

شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد در سال ۱۳۶۷ با نام شرکت تولیدی کارکنان مجتمع فولاد مبارکه تاسیس گردید و هدف بنیادین و فلسفه وجودی شرکت در ابتدا ، پشتیبانی فولاد مبارکه اصفهان در زمان ساخت بود ولی خوشبختانه این ایده چنان شکوفا شد که پس از راه اندازی مجتمع فولاد مبارکه در سال ۱۳۷۱ نه تنها از حجم پروژه های شرکت کاسته نشد بلکه شرکت در برنامه های توسعه، تامین تدارک مواد اولیه و تجهیزات و انجام پروژه های تخصصی فولاد مبارکه، فعالیتهای خود را گسترش داد.

 

شرکت در سال ۱۳۷۸ سهامی عام گردید و در سال ۱۳۸۰ در بورس اوراق بهادار پذیرفته شد. از این پس به عنوان یک شرکت سرمایه گذاری(هلدینگ) دوران جدیدی را در حیات خود آغار و با به کارگیری افراد متخصص با دانش حاصل از سالها فعالیت و خدمت در صنعت فولاد، که درک دقیق و واقع بینانه ای از نیازها و زمینه های توسعه و صنعت فولاد داشتند، نیازها را شناسایی نمود و پیشنهادها را در قالب طرح های سرمایه گذاری مورد تجزیه و تحلیل و ارزیابی فنی- اقتصادی قرار داده است.

در حال حاضر گروه توکا در قالب بیش از ۳۰ شرکت مستقل در چارچوب قانون تجارت و حاکمیت سازمانی مستقل تحت راهبری متمرکز ستاد شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد در ۵ حوزه زیر فعالیت می نمایند:

۱ – حوزه حمل و نقل با بیش از هفت شرکت که ۲ شرکت اصلی آن، شرکت توکا ریل و شرکت حمل و نقل توکا میباشند که هر ۲ وارد بورس شده اند. با استفاده از ناوگان ریلی توکا ریل و زیر مجموعه آن ۳۵% از کل بار ریلی کشور حمل میشود که معادل ۴۰% بار معدنی کشور میباشد. حمل و نقل توکا نیز با برخورداری از زیر ساخت مناسب و تجهیزات ملکی، بر اساس رتبه بندی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در زمره ۱۰ شرکت برتر حمل و نقل جاده ای کشور به شمار می آید.

 

۲حوزه تولید: تحت مدیریت گروه تخصصی توکا تولید اسپادان جمع شده و شامل شرکت های صنایع نسوز توکا، ایران ذوب، بهسازان غلطک، لاستیکهای صنعتی میرکو، توکا رنگ و … میباشند.

 

۳– حوزه پیمانکاری در اجرای پروژه های صنعتی، ساختمانی، خدماتی، تعمیراتی و غیره فعالیت دارد. شرکتهای توکا EPC، توکا بتن، راهبران فولاد، توکا سبز، بهسازان خاورمیانه، توکا نیرو در این گروه قرار میگیرد و اجرای پروژه به صورت کلید در دست شامل کلیه خدمات مشاوره، طراحی، تامین تدارک و ساخت و مدیریت اجرای پروژه، تهیه و تولید بتن و سایر مصالح ساختمانی و راه سازی، ساخت، نصب ، راه اندازی و بهره برداری از کارخانجات و صنایع، ایجاد و نگهداری فضای سبز، تامین نیروی انسانی را بر عهده دارند و هم اکنون در حال اجرای پروژه و ارائه خدمت به مشتریان متعدد اعم از فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان و سایرین هستند.

 

۴– حوزه بازرگانی در زمینه بازرگانی داخلی و خارجی ، تأمین قراضه مورد نیاز فولاد مبارکه و بازرگانی و همچنین خرید و فروش محصولات فولادی فعال هستند.

 

۵– حوزه مالی شامل شرکت های کارگزاری و سرمایه گذاری فعال در حوزه بورس میباشند. شرکت توسعه توکا، کارگزاری آرمان تدبیر و شرکت اعتماد گستر از شرکتهای این گروه به شمار می آیند و عمدتا مباحث مربوط به راهبری سرمایه گذاریهای مربوط به بازار سرمایه، آماده سازی شرکتها برای ورود به فرابورس و بورس، پرتفوگردانی، اداره امور سهامداران محترم هلدینگ و زیر مجموعه را بر عهده دارند.

 

شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد هم اکنون در رتبه ۹۳ بین یکصد شرکت برتر ایران جای دارد و در راه طولانی رشد و توسعه آینده خود، برنامه ریزی جامعی طرح نموده است تا دستیابی به جایگاه هفتاد و پنجم در IMI 100 را در افق ۱۴۰۰ هجری شمسی محقق نماید و در این راه با بازسازی تصویر سازمان و هلدینگ سرمایه گذاری توکا فولاد، نام و نشان تجاری و برند خود را به عنوان یکی از شاخص ترین هلدینگ های کشور مطرح سازد.

با نظر به اینکه توکا شامل سبدی از چندین شرکت با فعالیت های متنوع است بنابراین همواره از یک بازدهی مناسب برای سهامداران برخوردار است به ویژه اینکه با برنامه های توسعه که در دستور کار خود دارد یقیناً رشد یافته و بازدهی فعالیت های آن افزایش خواهد یافت. برای محقق شدن افق توسعه شرکت در سال ۹۳ اقدام به افزایش سرمایه شرکت از ۶۱۰ میلیارد ریال به ۲۰۰۰ میلیارد ریال نمود و همچنین با کوشش مدیران خود توانست مسیر ورود شرکتهای نسوز توکا و توکا رنگ را به فرابورس فراهم و همچنین در حال آماده سازی مقدمات ورود شرکتهای آسیا سیر ارس و لاستیکهای صنعتی میرکو، ایران ذوب و توکا بتن به فرابورس می باشد. همچنین توکا موفق شد، در ابتدای سال جاری با خرید ۷۵ درصد از سهام شرکت فولاد کالا (فوکا) گام بزرگی در مسیر توسعه اقتصادی گروه و تامین منافع دراز مدت سهامداران عزیز بردارد.
در سال ۹۴ نیز شرکت با هدف بکارگیری بازنشستگان مجتمع فولاد و خانواده های آنان و کمک به پروژه های دانش بنیاد ، اقدام به تاسیس دفتر ایده های نوین نمود و آماده سرمایه گذاری و همکاری در زمینه پروژه های استارتاپی و زودبازده نیز می باشد

 

درباره

مرکز آموزش خانه صنعت و معدن ایرانیان با مجوز وزارت صنایع به شماره 105483 تاریخ 82/9/4 و شماره 60/61853 تاریخ 85/4/3 طی دو نوبت و در دو زمان وزیر دستورالعمل اجازه برگزاری آموزش در سطح کشور جهت اجرا اخذ نموده است.این مرکز آموزش در حال حاضر در سطح کشور دارای 18 نمایندگی فعال می باشد که در راستای اهداف والای آموزش و تربیت مهندسی حرفه ای با استفاده از تمامی پتانسیلها اعم از کلیه امکانات آموزشی،تفاهمنامه هایی آموزشی با مراکز مهم از جمله دانشگاه صنایع و معادن کشور،دانشگاه اصفهان،فنی و حرفه ای کل کشور،جهاد دانشگاهی کل کشور به مرحله اجرا در آورده است که در همین خصوص با عنایت به منویات گوهر بار رهبر فرزانه و معظم انقلاب اسلامی مبنی بر پیوند هرچه بیشتر صنعت و دانشگاه تمامی سعی و تلاش خود را در این راه سازنده و ارزشمند معطوف نموده است.

همکاران ما


خبر نامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید.
تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ می باشد.
X