منوهای نصب در پنل مدیریت

شرکت تولیدی لاستیک های صنعتی مبارکه(میرکو)

شرکت تولیدی لاستیک های صنعتی مبارکه ( میرکو) سهامی خاص، در سال ۱۳۶۹ با هدف تامین قطعات لاستیکی و پلیمری مصرفی در شرکت فولاد مبارکه ، همچنین ارائه خدمات در خصوص نگهداری خطوط انتقال در این مجتمع عظیم صنعتی ، تاسیس گردید .

این شرکت در همان ابتدای شروع فعالیت ، با خرید لیسانس از دانش فنی تولید لاستیک شرکت تامبورینی ایتالیا بهره مند گردید و در سال ۱۳۷۵ با استقرار در شهرک صنعتی مبارکه ، واحد های تولیدی خود را راه اندازی نمود .
مروری خواهیم داشت بر واحد های تولیدی در شرکت میرکو .

واحد کامپاند سازی

در این واحد با نصب تجهیزات مدرن و نیمه مدرن اعم از بنبوری های ۶۰، ۴۰ و ۲۲ لیتری و انواع غلتکهای نورد ، امکان تولید سالیانه ۱۰۰۰ تن کامپاند در یک شیفت کاری میسر بوده و این واحد تامین کننده کامپاند برای سایر واحد های شرکت است.
در واحد کامپاندسازی، فرآیند میکس انواع کامپاندهای لاستیکی براساس دستورالعمل های اختلاط مطابق با روشهای روز دنیا که توسط واحد R&D به تولید اعلام گردیده انجام شده و پس از اختلاط مواد، کامپاند کاملاً یکنواختی تولید می شود. کامپاند تولید شده در این مرحله پس از انجام تست های لازم توسط کنترل کیفی در اختیار واحد های مربوطه گذاشته می شود.

واحد روکش غلتک

در این واحد پس از آماده سازی سطح فلزی غلتکها ، با بهره گیری از مجهزترین دستگاه رول کاورینگ که قابلیت روکش غلتکهایی تا قطر ۲متر و طول ۱۰متر را دارا می باشد ، عملیات روکش لاستیکی غلتک آغاز می گردد و تا رسیدن به قطر مورد نیاز مشتری، ادامه می یابد. در پایان، غلتک روکش شده توسط نوارهای پخت، بانداژ و جهت عملیات پخت، به اتوکلاو منتقل می شود.

پس از اتمام عملیات پخت که دقیقاً بر اساس مشخصات فنی و کیفی اعلام شده برنامه ریزی می گردد، سطح روکش غلتک توسط دستگاه تراش، لایه برداری و سنگ زنی شده تا صافی و قطر مورد درخواست مشتری حاصل و پس از تأیید توسط واحد کنترل کیفیت، بسته بندی شود.
این شرکت قابلیت تولید انواع غلتکهای صنایع مختلف از قبیل صنایع فولاد، کاغذسازی، چاپ، نساجی، معادن، صنایع پلاستیک و غیره برای شرایط متنوع کاری با انواع پایه های الاستومتری از قبیل کلروپرن، هیپالون، EPDM ، NBR و غیره رادارد.

واحد تولید قطعه

در این واحد تولید انواع قطعات لاستیکی جهت صنایع و معادن مختلف با بهره گیری از انواع پرسها با ابعاد و تناژ مختلف صورت میگیرد.
پس از نصب قالب قطعه برروی پرس ، بارگیری آن با کامپاند مورد نیاز صورت پذیرفته و با تنظیم و اعمال فشار و دمای مورد نیاز، عملیات پخت قطعه شروع می شود. پس از گذشت مدت زمان لازم جهت پخت، قالب باز و قطعه تولیدی خارج می گردد و عملیات فینیشینگ برروی آن انجام می پذیرد.

این واحد، توان تولید قطعات بسیار حساس از نظر ابعادی و عملکردی در سایزهای مختلف را دارا بوده و با توجه به دستگاه تزریق لاستیک، می تواند انواع کاسه نمدها، واشرها، کوپلینگ ها و غیره را با انواع پایه های الاستومری مانند viton ، EPDM ، NBR و غیره را تولید نماید. همچنین با وجود دستگاههای پرس با تناژ بالا ، تولید قطعات سنگین و خاص مانند انواع لیفتربار ، شِل پلیت، ضربه گیرهای لاستیکی و غیره نیز میسر می باشد.

واحد پلی یورتان

واحد پلی یورتان شرکت میرکو، امکان تولید انواع قطعات پلی یورتان مانند سرندها، ضربه گیرها و سایر قطعات در سایزهای متنوع و همچنین روکش پلی یورتان غلتکها تا قطر میلیمتر۱۲۸۰ را دارا می باشد.
در این واحد، پس از آماده سازی و سندبلاست سطح فلزی غلتکها ، غلتک، قالب گیری شده و جهت انجام عملیات پیش گرم ، در کوره پخت قرار می گیرد. در مرحله بعد، مواد اولیه پلی یورتان براساس دستورالعمل آزمایشگاه ، آماده سازی و در داخل قالب ریخته گری و قالب درون کوره پخت هدایت می گردد تا پروسه پخت تکمیل شود. پس از اتمام مدت زمان پخت، قالب باز و قطعه از داخل آن خارج می گردد.
قطعات و غلتک های تولیدی این واحد، به دلیل خواص فیزیکی بالای جنس پلی یورتان، در مقایسه با سایر قطعات لاستیکی از کیفیت ، استحکام و صافی سطح به مراتب بیشتری برخواردار می باشند.

واحد تولید شیت

این واحد با بهره گیری از دستگاه کلندر قادر به تولید شیت های لاستیکی در ضخامت های متنوع به صورت یک لایه و یا مونتاژ چندلایه به روی یکدیگر به صورت شیت خام و یا شیت پخت شده می باشد. در این واحد، کامپاند، به محل تغذیه دستگاه کلندر هدایت شده و پس از اعمال فشار یکنواخت به همراه حرارت، توسط رولرهای دستگاه کلندر، به شیت لاستیکی با ضخامت یکسان در کلیه نقاط تبدیل می گردد. شیت های لاستیکی بر پایه انواع الاستومرها مانند NBR ، SBR ، EPDM ، هیپالون و غیره تولید شده و با برخورداری از کیفیت بالا مطابق با استانداردهای رابرلاینینگ، جهت اعمال پوشش های مخازن و قطعات صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد.

واحد رابرلاینینگ

در واحد رابرلاینینگ ، با توجه به نیاز روزافزون واحدهای صنعتی برای محافظت از مخازن ، اتصالات و یا قطعات صنعتی خود در مقابل عوامل شیمیایی و یا سایشی ، پوشش های لاستیکی با فرمولاسیون مختلف برروی سطح داخلی ویا خارجی آن به روشهای سرد و گرم، اعمال می گردد که برای این منظور، پس از آماده سازی و سندبلاست سطح مخزن یا قطعه ، پرایمر و چسب مناسب برروی سطح اعمال و شیت های لاستیکی تولیدی در واحد شیت، الگوبری و با ظرافت برروی سطح مخزن یا قطعه نصب می گردند. همچنین در صورت استفاده از شیت خام، پس از اتمام مراحل نصب ، عملیات پخت برروی آنها صورت می گیرد. لازم به ذکر است با توجه به توانمندیهای شرکت میرکو و بعضی از محدودیت های حمل قطعات بزرگ، در بسیاری از موارد، عملیات رابرلاینینگ، توسط پرسنل شرکت در محل کارخانه مشتریان انجام می شود.

واحد تولید چسب

از آنجاکه صنعت لاستیک یک صنعت دانش بنیان تلقی شده و تولید پسب ها و پرایمرهای مورد نیاز این صنعت نیز از این امر مستثنی نمی باشد، لذا شرکت میرکو در سال ۱۳۸۸ نسبت به فرموله کردن و ثبت اختراع دو نوع چسب گرم و سرد ویژه این صنعت اقدام نموده است. در این فرآیند، مواد اولیه مورد نیاز، پس از آماده سازی ، وارد میکسر شده و تحت شرایط معین با گذراندن پروسه خاصی تبدیل به چسب یا پرایمر مورد نیاز، می گردد.

R&D واحد

از آنجایکه بروز نمودن دانش فنی ساخت و تولید، یکی از راهکارهای بقای هر واحد صنعتی محسوب می گردد، لذا واحد R & D شرکت میرکو با تهیه تجهیزات مناسب آزمایشگاهی و صنعتی به همراه کارشناسان مجرب، تأسیس و راه اندازی گردید . در این واحد علاوه بر فرموله کردن انواع الاستومرهای مورد نیاز روتین که در دستور کار واحد قرار دارد، تهیه و ارائه طرح های توسعه ای نیز، یکی از وظایف این واحد محسوب می شود که در این خصوص انجام طرح های توسعه ای چون تولید پلی یورتان ، رزین های پوششی و فروموله کردن انواع چسب ها و پرایمرها ، نمونه ای از کارهای انجام شده در واحد مذکور است. ضمناً با وجود تجهیزات آزمایشگاهی مناسب و افراد متخصص ، خدمات آزمایشگاهی یکی دیگر از فعالیت های تعریف شده این واحد به شمار می رود.

 

درباره

مرکز آموزش خانه صنعت و معدن ایرانیان با مجوز وزارت صنایع به شماره 105483 تاریخ 82/9/4 و شماره 60/61853 تاریخ 85/4/3 طی دو نوبت و در دو زمان وزیر دستورالعمل اجازه برگزاری آموزش در سطح کشور جهت اجرا اخذ نموده است.این مرکز آموزش در حال حاضر در سطح کشور دارای 18 نمایندگی فعال می باشد که در راستای اهداف والای آموزش و تربیت مهندسی حرفه ای با استفاده از تمامی پتانسیلها اعم از کلیه امکانات آموزشی،تفاهمنامه هایی آموزشی با مراکز مهم از جمله دانشگاه صنایع و معادن کشور،دانشگاه اصفهان،فنی و حرفه ای کل کشور،جهاد دانشگاهی کل کشور به مرحله اجرا در آورده است که در همین خصوص با عنایت به منویات گوهر بار رهبر فرزانه و معظم انقلاب اسلامی مبنی بر پیوند هرچه بیشتر صنعت و دانشگاه تمامی سعی و تلاش خود را در این راه سازنده و ارزشمند معطوف نموده است.

همکاران ما


خبر نامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید.
تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ می باشد.
X