منوهای نصب در پنل مدیریت

شرکت تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا

کلیاتی درباره شرکت تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا (سهامی عام)

تاریخچه

 شرکت تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا (سهامی عام) ، در راستای همکاری با شرکت فولاد مبارکه در خصوص تامین مواد و کالای نسوز و تعمیرات نسوز آنشرکت ، در تاریخ ۲۱/۲/۱۳۷۰ تاسیس و تحت شماره ۲۳۵ در اداره ثبت شرکتهای فلاورجان به ثبت رسیده لیکن با توجه به تغییر مرکز اصلی شرکت به شهرستان اصفهان ، مجدداً در تاریخ ۲۰/۱۲/۱۳۷۹ تحت شماره ۱۷۱۶۰ در اداره ثبت شرکتهای شهرستان مذکور ، ثبت گردیده است .

موضوع فعالیت

 ۱- ساخت و تولید کلیه محصولات و فرآورده های نسوز ، تعمیر و نگهداری انواع نسوز ، انجام خدمات مکانیکی ، برق ، تاسیساتی ، نصب و راه اندازی کلیه عملیات پیمانکاری .

۲- مشاوره ، مطالعه ، تهیه طرح ، نظارت و انجام کلیه عملیات پیمانکاری مربوط به ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی .

۳- صادرات و واردات کلیه ادوات ، تجهیزات و ماشین آلات تولیدی و مواد اولیه ای که بنحوی از انحاء با موضوع فعالیت شرکت مرتبط باشد .

۴- انجام کلیه معاملات ، مبادلات مالی وبازرگانی و صنعتی و سرمایه گذاری در سایر شرکتها و موسسات که با موضوع فعالیت شرکت بطور مستقیم یا غیر مستقیم مرتبط باشد .

۵- اخذ هر گونه نمایندگی از شرکتها و سازمانها در ارتباط با موضوع فعالیت شرکت وفق تعهدات مربوطه .

 

جایگاه شرکت در صنعت

شرکت صنایع نسوز توکا در صنعت نسوز فعالیت می کند، در بین شرکتهای فعال در این صنعت با حجم فروش خالص معادل مبلغ۲۶۸٫۳ میلیون ریال و درآمد ارائه خدمات نسوز کاری به مبلغ ۸۳۸۰۸ میلیون ریال در سال ۹۲ قرار دارد. همچنین سهم فروش محصولات مختلف این شرکت از کل بازار داخلی و صادرات در سال ۱۳۹۲ به شرح زیر است:

درصد نفوذ نسوز توکا در کل بازار نسوز کشور
شرحمصرف نسوز(تن)ضریب نفوذ نسوز توکا
میزان مصرف نسوز کشوردر کلیه صنایع۴۰۰،۰۰۰۲٫۵
میزان مصرف نسوز کشور در صنایع فولاد۱۸۰،۰۰۰۵٫۸
 درصد نفوذ نسوز توکا در کل اقلام نسوز فولاد مبارکه و زیر مجموعه های آن
ردیفنام شرکتضریب نفوذ نسوز توکا
۱فولاد مبارکه۶٫۷
۲فولاد سبا۲۲
۳فولاد هرمزگان۲۰٫۸

 

درصد نفوذ اقلام نسوز قابل تولید در نسوز توکا در بازار فولاد مبارکه و                    زیر مجموعه های آن
ردیفنام شرکتضریب نفوذ نسوز توکا
۱فولاد مبارکه۱۱٫۳۲
۲فولاد سبا۳۴٫۱۶
۳فولاد هرمزگان۴۱٫۹

همچنین وضعیت تکنولوژی شرکت و مقایسه آن با تکنولوژی موجود در سطح کشور و جهان به شرح زیر است.

بالغ بر ۷۰ % بهای تمام شده تولید جرم ، مواد اولیه آن می باشد که عمدتاً بالغ بر ۷۵% آن از خارج از کشور تأمین می شود لیکن با وجود کارت های تکنولوژی و اخذ دانش فنی اغلب جرمها در ایران تولید میگردند و نیز در خصوص دریچه کشوئی تمامی صفحات نسوز از خارج از کشور تأمین و عملیات تکمیل بر روی آن صورت می پذیرد ودر حال حاضر تکنولوژی تولید این صفحات بیش از یک ذوب در ایران وجود ندارد.

اما تنوع تولیدات این شرکت در صنعت بیش از ۵۰ نوع محصول بوده است که به بیش از ۲۲ واحد صنعتی در کشور عزیزمان تحویل میگردد. در بخش تعمیر و خدمات نسوز توکا همچنان براساس نظرسنجی های بعمل آمده دارای رتبه اول در بین شرکت های خدماتی در این حوزه می باشد.

 

اطلاعات مربوط به مدیران شرکت

 • مجتبی حسینی مدیر عامل و عضو هیأت مدیره دارای ۱۵ سال سابقه در شرکت
 • محمد کاظم رجائی مدیر تولید دارای ۱۹ سال سابقه در شرکت
 • بابک فرهادی مدیر مالی دارای ۱۶ سال سابقه در شرکت
 • لطف اله غریبی مدیر اداری دارای ۷ سال سابقه در شرکت
 • ساسان صراف زاده مدیر خرید دارای ۱۲ سال سابقه در شرکت
 • علیرضا صاحبان مدیر پروژه های نسوز دارای ۱۵ سال سابقه در شرکت
 • مسعود رجائی مدیر پروژه های نسوز دارای ۵ سال سابقه در شرکت
 • ابوالفضل بنائی مدیر توسعه و برنامه ریزی دارای ۳ سال سابقه در شرکت
 • مهدی غنی مدیر فروش و کنترل کیفی دارای ۲ سال سابقه در این سمت و ۱۱ سال سابقه در شرکت

مدیران مذکور در عرصه فعالیت های کارشناسی و تخصصی دارای بیش از ۲۰ سال سابقه می باشد.

 

اطلاعات طرح های توسعه شرکت

شرکت مکاتبات لازم با منطقه ویژه اقتصادی هرمزگان داشته و توانسته با خرید یک قطعه زمین به مساحت ۱۰۰۰۰ متر مربع جهت ساخت سوله های تولیدی  به منظور تولید انواع جرم نسوز و قطعات ریختنی در منطقه اقدام نماید که طرح آن نیز مکتوب و به منطقه ویژه تقدیم گردیده است.

طرح اولیه تولید آجرهای کربن منیزیتی با ظرفیت سالیانه ۱۲۰۰ تن و ۶۰۰۰ تن  آجر آلومینیا کربن منیزیت آماده شده و جهت نحوه سرمایه گذاری طرح مذکور مراتب به شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد ارائه شده است.

در جهت توسعه جرم و قطعات ریختنی نیز طرح توسعه ۸۰۰۰ تن جرم آلومینا اجرا گردیده و آماده بهره برداری می باشد.

همچنین اصلاح ساختار تولید جرم منیزیتی و دستیابی به تولید ۷۰۰۰ تن جرم منیزیتی در یک شیفت نیز در دستور کار بعدی قرار دارد.

 

دستاوردهای سال ۹۲

 • با توجه به اهداف بیست ساله کشور مبنی بر افزایش تولید فولاد به ۵۰ میلیون تن در سال با شرکت های بزرگ فولاد سازی از قبیل مجتمع بزرگ فولاد مبارکه نسبت به توسعه و افزایش تولید اقدام نموده است که یکی از راههای افزایش تولید، افزایش مقدار ذوب هر سکوئنس می باشد در این ارتباط نوع و جنس نسوز مصرفی در تاندیش بعنوان لایه کاری می تواند گلوگاهی برای افزایش تولید ایجاد کند لذا برای اولین بار در داخل کشور نسبت به تولید جرم خشک تاندیش اقدام گردید که علاوه بر بومی سازی کالای مذکور در جلوگیری از خروج ارز ، کاهش قیمت تمام شده و ایجاد بازار جدید متناسب با نیاز های جدید مشتریان از دستاوردهای این پروژه ملی می باشد.
 • باتوجه به کاهش قیمت محصولات خام فلزی جهت شرکت های کوچک تولید فولاد برای کنترل قیمت تمام شده محصول سعی در کاهش هزینه های خود به خصوص هزینه های نسوز مصرفی نمودند باتوجه به اینکه یکی از پر مصرف ترین نسوز های صنعت فولاد جرم پلاستر تاندیش می باشد. این شرکت نیز برای اولین بار در کشور اقدام به تولید گارنکس که قیمت آن یک سوم قیمت جرم روکش تاندیش می باشد اقدام نمود تا جهت حفظ بازار موجود محصول جدید نیز برای ارائه به آن دسته از مشتریان نیز انجام پذیرد.
 • باتوجه به عملکرد مثبت شرکت صنایع نسوز توکا در پروژه کم نظیر تامین اجرای مواد نسوز هرمزگان و تجربه گران قیمت این شرکت ، نسبت به اخذ پروژه تامین و اجرای مواد نسوز مگامدول احیائ صبا فولاد خلیج فارس اقدام گردیدکه بیان از توان مهندسی و اجرایی شرکت می باشد.
 • تعمیر انواع دریچه های کشویی پاتیل نیز از جمله مواردی است که همواره در برنامه این شرکت قرار گرفته است واستفاده از نسوز های قابل بازیافت نیز از دیگر موارد خاص می باشد.

 

درباره

مرکز آموزش خانه صنعت و معدن ایرانیان با مجوز وزارت صنایع به شماره 105483 تاریخ 82/9/4 و شماره 60/61853 تاریخ 85/4/3 طی دو نوبت و در دو زمان وزیر دستورالعمل اجازه برگزاری آموزش در سطح کشور جهت اجرا اخذ نموده است.این مرکز آموزش در حال حاضر در سطح کشور دارای 18 نمایندگی فعال می باشد که در راستای اهداف والای آموزش و تربیت مهندسی حرفه ای با استفاده از تمامی پتانسیلها اعم از کلیه امکانات آموزشی،تفاهمنامه هایی آموزشی با مراکز مهم از جمله دانشگاه صنایع و معادن کشور،دانشگاه اصفهان،فنی و حرفه ای کل کشور،جهاد دانشگاهی کل کشور به مرحله اجرا در آورده است که در همین خصوص با عنایت به منویات گوهر بار رهبر فرزانه و معظم انقلاب اسلامی مبنی بر پیوند هرچه بیشتر صنعت و دانشگاه تمامی سعی و تلاش خود را در این راه سازنده و ارزشمند معطوف نموده است.

همکاران ما


خبر نامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید.
تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ می باشد.
X